Jest to oferta dla uczniów zainteresowanych przedmiotami ścisłymi, planujących w przyszłości studia na takich kierunkach jak np.
automatyka, architektura, budownictwo, budowa maszyn, matematyka, matematyka stosowana, elektronika, fizyka, fizyka medyczna, fizyka techniczna, zarządzanie i inżynieria produkcji, informatyka, ekonomia, elektromechanika, finanse i rachunkowość,geodezja, górnictwo i geologia, geografia, inżynieria ciepła, mechatronika, inżynieria mechaniczna, inżynieria materiałowa, biofizyka, wojskowe akademie techniczne, energetyka, telekomunikacja, metalurgia, górnictwo, logistyka, robotyka, lotnictwo i kosmonautyka, inżynieria środowiskowa, inżynieria biomedyczna, inżynieria akustyczna, inżynieria naftowa i gazowa.
Uczniowie zainteresowani architekturą mają możliwość doskonalenia swoich umiejętności i wzbogacania wiedzy na zajęciach z historii sztuki.
Oprócz lekcji z przedmiotów rozszerzonych proponujemy:
1. Udział w wykładach, warsztatach i pokazach organizowanych przez uczelnie wyższe (m. in. Uniwersytet Jagieloński, Akademię Górniczo-Hutniczą, Politechnikę Rzeszowską) z matematyki, geografii i fizyki.
2. Zajęcia dodatkowe przygotowujące do egzaminu maturalnego w zakresie rozszerzonym z matematyki, fizyki, geografii, informatyki.
3.Zajęcia dodatkowe przygotowujące do udziału w olimpiadach i konkursach matematycznych, geograficznych, krajoznawczych, fizycznych i informatycznych.
4.Doświadczalne kółko z fizyki połączone z organizacją pokazów doświadczeń fizycznych i udziałem w pokazach astronomicznych w Parku Gwiezdnego Nieba w Stuposianach.
5. Zajęcia dodatkowe z informatyki umożliwiające zdobycie umiejętności z zakresu:
– tworzenia serwisów internetowych,
– grafiki komputerowej (wektory, mapy bitowe),
– robotyki.
6. Naukę programowania (C++, Java, php) od klasy pierwszej w ramach innowacji pedagogicznej.
7. Korzystanie z anglojęzycznych artykułów i tekstów naukowych z informatyki.
8. Wycieczki krajoznawcze.
Matematyka jest obowiązkowym przedmiotem na egzaminie maturalnym.