EGZAMIN MATURALNY

Od uzyskanego wyniku na egzaminie zależy powodzenie absolwenta przy ubieganiu się o miejsce na wybranym kierunku studiów wyższych. Liceum Ogólnokształcące jest typem szkoły, która daje najpełniejsze możliwości przygotowania do egzaminu maturalnego, co jest związane ze stosunkowo dużą liczbą godzin w szkolnym planie nauczania przeznaczoną na przedmioty egzaminacyjne.

Uzyskiwane wyniki na zewnętrznym egzaminie maturalnym przez młodzież ustrzyckiego LO są bardzo dobre i świadczą o rzetelnej pracy naszej szkoły.

Egzamin 2020 r.

Egzamin 2019 r.

Egzamin 2018 r.

60 60 100 93

Wielu uczniów wybiera do egzaminu maturalnego po kilka przedmiotów na poziomie rozszerzonym. Wyniki uzyskane na egzaminie w zdecydowanej większości są wyższe od wyników w całym okręgu.

Corocznie grupa pracowitych uczniów osiąga najwyższe – 100–95% wyniki z niektórych przedmiotów (matematyka, język angielski, język polski, historia sztuki). Często średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów są dużo wyższe niż średnie wyniki w kraju i okręgu. Poniżej podajemy wyniki z przedmiotów z 2019 r.

przedmiot

Wynik LO Ustrzyki Dolne w %

Wynik LO

województwo w %

matematyka podst.

j. polski

historia

38,5

historia sztuki

geografia

35,3

biologia

38,1

WOS

32,5

Wyniki maturalne wybranych szkół w zakresie zdawalności

szkoła procentowy wynik szkoły liczba zdających
LO Ustrzyki Dolne 100 66
I LO Sanok 100 160
II LO Sanok 99 138
LO Rymanów 94 90
LO Iwonicz 81 16
LO Miejsce Piastowe 70 84
LO Lesko 83 41
Liceum Plastyczne Lesko 67 6
Bieszczad. Zespół Szkół Zaw. Ustrzyki Dolne 33 6
Technikum w Lesku 53 40
Technikum Leśne w Lesku 87 45

ZNAK JAKOŚCI SZKOŁY

LO w Ustrzykach Dolnych uzyskało w ostatnich latach trzykrotnie znak jakości szkoły wydawnictwa PERSPEEKTYWY w rankingu liceów ogólnokształcących.

2021 BRĄZOWA SZKOŁA -zdawalność egz. maturalnego w 2020 r. 95%

2020 BRĄZOWA SZKOŁA -zdawalność egz. maturalnego w 2019 r. 100%

2019 SREBRNA SZKOŁA -zdawalność egz. maturalnego w 2018 r. 100%

2017 BRĄZOWA SZKOŁA – zdawalność egz. maturalnego w 2016 r. 97%

Jest to wyraz potwierdzenia wysokich wyników na egzaminie maturalnym i w olimpiadach przedmiotowych

Edukacyjna wartość dodana

Metoda EWD to zestaw technik statystycznych powalających zmierzyć wkład szkoły w wyniki nauczania. W celu jej zastosowania potrzebne są wyniki przynajmniej dwóch pomiarów osiągnięć szkolnych: na początku nauki w danej szkole i na jej zakończenie. Wskaźniki EWD należy traktować jako ważną informację zwrotną dla szkoły. EWD w Liceum Ogólnokształcącym w Ustrzykach Dolnych kształtuje się bardzo korzystnie

ABSOLWENCI

Corocznie absolwenci naszego liceum dostają się na różnorodne kierunki studiów wyższych w całym kraju. Często młodzież wybiera z powodzeniem najbardziej elitarne kierunki na prestiżowych uczelniach w kraju i za granicą. Inni absolwenci zdobywają atrakcyjne zawody w szkołach policealnych.

Absolwenci naszej szkoły dobrze radzą sobie na trudnym współczesnym rynku pracy, charakteryzuje ich aktywność, zaradność i kreatywność. Są otwarci na otoczenie, komunikatywni, w większości sprawnie posługują się językami obcymi i umiejętnie stosują w życiu technologię informacyjną.

OPINIE UCZNIÓW O SZKOLE

Wysoki poziom nauczania.    Dobre przygotowanie do matury.  Tolerancja i chęć pomocy innym.  Kontynuowanie tradycji.  Lokalizacja.  Poczucie bezpieczeństwa.  Dobre wyposażenie klas.  Możliwość rozwijania zainteresowań.  Wysoka zdawalność matur.  Imprezy szkolne na wysokim poziomie.  Miła atmosfera.